Hakan Atilla’nın ilk sorgu anı ortaya çıktı

Video: Hakan Atilla’nın ilk sorgu anı ortaya çıktı
ABD’nin <a class="in-news-link" href="/iran" target="_blank" title="İran haberleri">İran</a>'a uyguladığı yaptırımları deldiği iddiasıyla New York’ta yargılanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın FBI tarafından yapılan sorgu görüntüleri ortaya çıktı.

ABD’nin İran'a uyguladığı yaptırımları deldiği iddiasıyla New York’ta yargılanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın FBI tarafından yapılan sorgu görüntüleri ortaya çıktı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, görüntülerde FBI ajanları Jennifer McReynolds ve Scott Giessler sorgunun başında kendilerini tanıtıp kimliklerini gösteriyor. Küçük bir odada kendisine Reza Zarrab soruşturmasıyla ilgili tutuklandığı anlatılan Atilla, İngilizce başladığı konuşmasına Türkçe devam ederek, “Benim Reza ile hiçbir şahsi işlemim yok. Bankanın Reza’yla yapmış olduğu işlemler vardır. Benim şahsımla ilgili bir konu değil. Benimle ilgili olsa Amerika’da ne işim var? Aptala mı benziyorum” diye tepki gösteriyor.

FBI ajanları ise ellerinde Zarrab ile aralarında geçen konuşmaların dinleme kayıtları olduğunu söylüyor. Attila sorgu sırasında bir noktada, “Elinizden geleni yapın. Ben hükümet görevlisiyim. Bu yüzden büyük ihtimalle bu davayı takip etmeyi isteyeceklerdir” diyor. Atilla ajanlarla diyaloğunda, “500 milyon dolarlık fon sağlama işimiz var. Bu her şeyi bozacak” da diyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS