Çukurca'da şehit sayısı 8'e yükseldi

Çukurca'da şehit sayısı 8'e yükseldi

Çukurca'da şehit sayısı 8'e yükseldi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine düzenlediği saldırıda 8 asker şehit oldu, 25 asker de yaralandı. Çatışmada 8 terörist de öldürüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alınan bilgiye göre, Çukurca-Hakkari Karayolu Doğanlı bölgesinde, terör örgütü PKK mensupları, yol kontrolü yapan askerlere uzun namlulu silahlarla saldırdı.

8 asker şehit oldu

Gece saatlerinde ilk belirlemelere göre 5 askerin  şehit olduğu açıklanmıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile yaralanan üç askerin daha şehit olduğunu duyurdu.

TSK'dan yapılan açıklamada, "29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.45 sularında, Hakkâri/Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında yaralanan üç kahraman silah arkadaşımız daha şehit olmuş (toplam 8 şehit), ilk anda irtibat kurulamayan bir silah arkadaşımız yaralı olarak bulunmuş, ayrıca çatışmaların devamında ondokuz kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi.

Türkiye'nin 'Gülen' talebine Almanya'dan tuhaf yanıt

Darbe girişiminde Fethullah Gülen itirafları

Gelir testi borcunda 6 milyon kişiye af müjdesi

 25 asker yaralı

"Bölgedeki söz konusu çatışmada yaralanan toplam yirmi beş kahraman silah arkadaşımızın hastanede tedavilerine devam edilmektedir" denilen açıklamada, "Müteakiben bölgede icra edilen hava destekli operasyonda, sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.  Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz" ifadesi kullanıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şırnak'ta da terör saldırısı: 1 asker yaralı

Öte yandan Şırnak'ın Cizre ilçesi Hisar Tank Taburu'na PKK'lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıda 1 asker ağır yaralandı. Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde PKK'lı bir grup terörist Cudi Dağı eteklerinde Hisar Tank Taburu'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Saldırıya anında karşılık veren güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada, ağır yaralanan 1 asker, askeri helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Karanlıktan yararlanarak ormanlık alana kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.