hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hakkında soruşturma başlatılmıştı: Ahmet Çakar ifade verdi

  Hakkında soruşturma başlatılmıştı: Ahmet Çakar ifade verdi
  expand
  KAYNAKİHA

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan spor yorumcusu Ahmet Çakar, adliyeye gelerek ifade verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eski hakem ve sunucu Çakar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin şikayeti üzerine hakkında "hakaret" ve "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’a Muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma çerçevesinde,fade vermek üzere Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. İfade verdikten sonra gazetecilere açıklama yapan Çakar, "Türk yargısına güveniyorum. Şikayet edildik, ifademizi verdik ve çıktık hepsi bu" dedi.

  "KİMSEYİ İTHAM ETMEDİM"

  Savcılığa ifade veren Çakar’ın ifadesinde, "Eğer bir federasyon, vasıfları MHK'ya uygun olmayan şahısları MHK'ya getiriyorsa bunun adı onları sekreterya gibi kullanmaktır. Elime bir CD geçtiği doğrudur. Bu CD'deki konuşmalar Türk futbolunun kulvarını ve namusunu değiştirecek niteliktedir. Muhtemelen bu konuşma illegal kaydedilmiştir. Kim kaydetmiştir bilmiyorum. Başta Büyükekşi olmak üzere kimseyi itham etmedim. Türkçemizde bir laf vardır, ‘yarası olan gocunur' diye. Burada da kimseyi kastetmedim. Hakkımda takipsizlik karar verilmesini talep ederim. Suçlamaları kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.

  "TÜRK YARGISINA GÜVENİYORUM"

  İfadesinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Çakar, "Savcılara, hakimlere güvenin. Türk yargısına güveniyorum. Şikayet edildik, ifademizi verdik ve çıktık hepsi bu. Saygılar, sevgiler sunuyorum" şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow