Hasan Pulur hayatını kaybetti

Hasan Pulur hayatını kaybetti

Gazeteci-yazar Hasan Pulur hayatını kaybetti. Sağlık durumu nedeniyle bir süredir tedavi gören Pulur, 83 yaşındaydı.

Milliyet gazetesi yazarı, usta gazeteci Hasan Pulur hayatını kaybetti. 83 yaşındaki Hasan Pulur bir süredir özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde 3 aydır tedavi görüyordu. Acı haberi Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç verdi. Türenç twitter hesabından yaptığı açıklamada “Benim basın dünyasında en sevdiğim, saydığım müdürlerimdendi Hasan Pulur. Bir çınar daha devrildi. Kaybımız çok büyük. dedi.


Cenaze namazı salı günü


Sözcü’ye konuşan usta gazetecinin oğlu Bülent Pulur, babasının cenazesinin Salı günü Levent Camii’de öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namasının ardından Aşiyan’daki aile mezarlığına defnedileceğini söyledi.


Aylardır köşesi boştu


Pulur’un Milliyet’teki köşesi Mayıs ayında beri boş kalmıştı. Sözcü Gazetesi Ankara temsilcisi Saygı Öztürk Hasan Pulur’un neden yazmadığını 31 Temmuz 2015 tarihindeki köşe yazısında duyurmuştu.


Öztürk “Ha­san Pu­lur ağa­be­yi­miz ne­re­de?” başlıklı yazısında şu bilgileri vermişti;


Türk ba­sı­nı­nın çı­nar­la­rın­dan bi­ri de Ha­san Pu­lur ağa­be­yi­miz. Ba­zı olay­lar için “Tam Ha­san Pu­lu­r’­lu­k” de­ni­lr­di. Ma­yıs ayın­dan bu ya­na ga­ze­te­ci bü­yü­ğü­mü­zün Mil­li­ye­t’­te ya­zı­la­rı ya­yım­lan­mı­yor.


83 ya­şın­da­ki dua­yen ya­za­rın he­men tüm or­gan­la­rı if­las et­miş du­rum­da. Has­ta­ne­de yo­ğun ba­kım­da tu­tu­lu­yor. Sağ­lık­lı ol­sa şu gün­ler­de ya­şa­nan­lar için Ha­san ağa­bey ne­ler ya­zar­dı aca­ba? He­men her olay “Tam Ha­san Pu­lu­r’­lu­k” de­ğil mi? Oğ­lu Bü­lent Pu­lur her gün en az iki sa­ati­ni has­ta­ne­de ge­çi­ri­yor. Sağ­lık­lı ol­du­ğu dö­nem­de her cu­mar­te­si bir­lik­te ol­du­ğu ya­kın dos­tu Er­dal Du­man­lı da öy­le. Ha­san ağa­be­yin ya­zı­la­rı­nın tir­ya­ki­si olan­lar bil­sin­ler ki ağa­be­yi­mi­zin sağ­lı­ğı çok kö­tü. Yok­sa siz­le­ri ya­zı­la­rın­dan mah­rum bı­ra­kır mıy­dı?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS