hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hava durumu 11 Ağustos: İki il için çok şiddetli yağmur uyarısı!

  Hava durumu 11 Ağustos: İki il için çok şiddetli yağmur uyarısı
  expand

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 11 Ağustos hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre Rize ve Artvin için çok şiddetli yağmur ve sel uyarısı yapıldı. Öte yandan Kuzey Ege kıyılarında ve Orta Karadeniz kıyılarında ise şiddetli rüzgar ve fırtınanın gün boyu etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 11 Ağustos hava durumu raporu...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Ordu, Tokat, Osmaniye, Hatay'ın kuzey ve kıyı kesimleri, Adana'nın iç kesimleri ve Toroslar mevkii, Kahramanmaraş'ın batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm), Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Çarşamba akşam saatlerine kadar Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklıklarının ise Kuzeydoğu kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  KUVVETLİ YAĞMUR VE FIRTINAYA DİKKAT!

  Yağışların, Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76-100 mm), Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Çarşamba akşam saatlerine kadar Artvin'in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı, toprak kayması, heyelan ve trafikte aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  İSTANBUL °C, 31°C

  Parçalı ve az bulutlu

  İZMİR °C, 35°C

  Parçalı ve az bulutlu

  ANKARA °C, 32°C

  Parçalı ve az bulutlu

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow