Hava durumu 18 Haziran: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verdi

Hava durumu 18 Haziran: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verdi
İzmir’de hafta sonu kuvvetli fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Hava durumu 18 Haziran raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yayınlanan hava tahmin raporuna göre yurdun birçok bölgesinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Öte yandan İstanbul için özellikle de Anadolu Yakası için saat verilip Megakent’te yaşayanlar sağanak yağışa karşı uyarıldı.

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporu kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan son tahminlere göre yurdun kuzey, güney iç ve batı kesimlerinde yani Güneydoğu Anadolu bölgesi hariç yurdun hemen hemen tamamında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Öte yandan özellikle Anadolu Yakası olmak üzere İstanbul için saat verilip vatandaşlar yağışlı havaya karşı uyarıldı.


HAVA DURUMU – 18 HAZİRAN


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Balıkesir çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası’nın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI YAPILDI


Yağışların: Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ( Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL °C, 30°C


Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı… Yağışların Anadolu Yakası’nda özellikle saat 09.00 – 18.00 arasında etkili olması bekleniyor.


İZMİR °C, 30°C


Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


ANKARA °C, 25°C


Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün(Salı) öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS