Son Dakika

Hava durumu 21 Eylül: Yağmur ve fırtınaya dikkat! Saat verildi

Hava durumu 21 Eylül: Yağmur ve fırtınaya dikkat! Saat verildi

Hava durumu 21 Eylül: Yağmur ve fırtınaya dikkat! Saat verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 21 Eylül hava durumu raporu yayınlandı. Özellikle öğle saatleri itibariyle İstanbul dahil olmak üzere Marmara Bölgesi’nin bir kısmı ve Ege için şiddetli rüzgar ve fırtına ile birlikte yağmur uyarısı yapıldı. Peki, haftanın ilk iş gününde yani bugün hava durumu nasıl? İşte, 21 Eylül hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, batı ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevki, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli’nin kuzey kesimleri, Bursa'nın doğusu, Bursa, Sakarya, Bilecik, Osmaniye, Ordu, Tokat, Artvin ve Ardahan çevreleri, Niğde'nin doğu ilçeleri, Kayseri'nin güney kesimleri ve Ankara'nın batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey Ege kıyıları ile Düzce, Zonguldak ve Bartın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 25°C

Parçalı bulutlu, kuzey kesimleri yerel sağanak yağışlı

İZMİR °C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 28°C

Parçalı bulutlu, batı ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı