hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hava durumu 22 Ağustos: Kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı!

  Hava durumu 22 Ağustos: Kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı
  expand

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 22 Ağustos hava durumu raporu yayınlandı. Sevdikleriyle plan yapanlar ve dışarıda işi olanlar ise “Bugün hava durumu nasıl?” sorusunun cevabını merak edip araştırıyor.  Hemen belirtelim ki Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu için şiddetli yağmur uyarısı yapılırken özellikle İç Anadolu Bölgesi için şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 22 Ağustos hava durumu raporu…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Karabük, Kastamonu, Sinop, Sivas, Erzincan, Amasya, Tokat, Siirt çevreleri ve Kayseri'nin doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun’un doğusu, Ardahan, Kars, Muş, Bitlis, Van çevreleri ile Erzurum’un kuzeyinde yer yer kuvvetli, Ordu, Giresun, Rize çevreleri, Trabzon’un doğu ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli, Rize'nin doğu ilçeleri ve Artvin’in kuzey kesimlerinde yer yer aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın; Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor…

  Hava sıcaklığının ise kuzey ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI

  Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun’un doğusu, Ardahan, Kars, Muş, Bitlis, Van çevreleri ile Erzurum’un kuzeyinde yer yer kuvvetli(21-50 kg/m2), Ordu, Giresun, Rize çevreleri, Trabzon’un doğu ilçeleri ile Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı ve Vakfıkebir çevreleri, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Rize çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2 ), Rize’nin doğusu ile Artvin’in kuzey kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden (sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi) meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüzgarın; Akdeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun batısı le Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

  İSTANBUL °C, 31°C

  Parçalı ve az bulutlu

  İZMİR °C, 35°C

  Az bulutlu ve açık

  ANKARA °C, 29°C

  Parçalı ve az bulutlu

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow