Hava durumu 22 Temmuz: Yağmur geliyor! Meteoroloji tarih verdi

Hava durumu 22 Temmuz: Yağmur geliyor! Meteoroloji tarih verdi

Hava durumu 22 Temmuz tahmin raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre bugün Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Yine bugün olmamakla beraber önümüzdeki günlerde İstanbul’da da sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22 Temmuz hava durumu raporu…

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22 Temmuz raporu yayınlandı. Yapılan son değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Yağmur yağacak mı? İşte 22 Temmuz hava durumu raporu…


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Tokat, Artvin ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri ile Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor.


Hava sıcaklığında; önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.


YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI


Yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri ile Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


Rüzgarın; Marmara'nın güneyi, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS