Hava durumu 26 Nisan: Toz alarmı! Meteoroloji bölge bölge uyardı

Hava durumu 26 Nisan: Toz alarmı! Meteoroloji bölge bölge uyardı

Hava durumu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından peş peşe yapılan son dakika uyarıları sonrası yakından takip ediliyor. Yapılan uyarılara göre Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin bir kısmında toz aşımının etkili olması bekleniyor. Öte yandan sıcakların ise yurt genelinde 4 ile 6 derece arasında artması bekleniyor. Peki, bugün yağmur yağacak mı? İşte 26 Nisan yurt geneli ve İstanbul güncel hava durumu raporu…

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarıları merakla izleniyor. Yapılan uyarıya göre Kuzey Afrika kaynaklı toz aşımı Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin bir kısmında etkili olacak. Öte yandan sıcaklıkların ise 4 ila 6 derece arasında artması bekleniyor. Peki, 26 Nisan bugün hava durumu nasıl? İşte yurt geneli ve İstanbul hava durumu ile ilgili son tahminler…

HAVA DURUMU – 26 NİSAN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Niğde, Mersin ve Adana çevreleri ile Aydın'ın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi, Ege ve Akdeniz'in batısında toz taşınımı bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise doğu kesimlerde 4 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

TOZ AŞIMI UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; batı bölgelerimizde devam eden Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının, bu gece saatlerine kadar Ege Bölgesi ile Batı Akdeniz'de etkili olmaya devam edeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL HAVA DURUMU – 26 NİSAN

Parçalı ve yer yer çok bulutlu havanın etkili olduğu İstanbul il genelinde hava sıcaklıklarının 21 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor. Bununla birlikte yer yer sisli ve puslu havanın etkili olması tahmin edilirken il genelinde bugün yağmur beklenmiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS