Son Dakika

Hava durumu 29 Mayıs| Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar artıyor!

A A

29.05.2019 - 10:16 Son Güncelleme:

Hava durumu 29 Mayıs raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Sıcaklıkların yurt genelinde 10 dereceye kadar artacağı uyarısının yapıldığı son tahminlere göre, bugün Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurdun birçok bölgesinde termometre 30 dereceyi görecek. Hatta birçok bölgede sıcaklıklar 30 dereceyi geçecek. İstanbul’da ise sıcaklıklar 24 derece dolaylarında seyredecek. İşte detaylar…

Hava durumu 29 Mayıs| Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar artıyor!

Hava durumu 29 Mayıs raporu yayınlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kamuoyuyla paylaşılan tahminlere sıcaklıklar yurdun birçok bölgesinde artacak. Öte yandan sıcaklıkların Ankara ve İzmir’de 30 dereceyi hatta üzerini görmesi bekleniyor. İstanbul’da ise sıcaklıkların 29 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor İşte 29 Mayıs hava durumu raporu…

SICAKLIKLAR 10 DERECE ARTACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre; hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla birlikte ülkemizde sıcaklıkların hissedilir şekilde (5-10 derece) artması bekleniyor. Özellikle Salı gününden itibaren iç kesimlerde sıcaklıkların Mayıs ayı extrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Önümüzdeki hafta bazı illerimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının;

Ankara’da 34, İstanbul’da 31, İzmir’de 35, Şanlıurfa’da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de 38, Denizli, Düzce ve Malatya’da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır’da 35, Kayseri ve Isparta‘da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

Beklenen sıcak havayla birlikte güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arasında başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışına direkt maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları önem arz etmektedir.

29 MAYIS HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde kuzey ve iç kesimlerin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinin yerel ve kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 29°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 31°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 34°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu