Hava durumu: Batıda yaz sıcakları, doğuda kar! Güncel Meteoroloji raporu

Hava durumu: Batıda yaz sıcakları, doğuda kar! Güncel Meteoroloji raporu

Hava durumu il ilgili Meteoroloji tarafından yapılan son dakika tahminler yakından takip ediliyor. 5 günlük ve günlük hava tahmin raporlarına göre yurdun iç ve batı kesimlerinde yaz sıcakları kendisini hissettirirken doğu kesimlerinde kar ve yağmur bugün de etkisini devam ettiriyor. Peki, Ankara, İzmir, İstanbul hava durumu nasıl? İşte Meteoroloji 26 Mart hava durumu raporu…

Hava durumu, özellikle kar ve yağmurun etkisini sürdürdüğü Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde vatandaşların yakın takibinde… Batı illerinde ise yaz sıcakları iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Öte yandan, Ankara, İzmir ve İstanbul’da ise vatandaşlar “Bugün hava durumu nasıl?” sorusunun cevabını araştırıyor. Meteoroloji 26 Mart son dakika hava durumu raporu yayınlandı. Peki; Ankara, İzmir ve İstanbul hava durumu nasıl? İşte cevabı…


HAVA DURUMU RAPORU 26 MART


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Şırnak ve Iğdır çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Erzurum, Kars, Ağrı, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU


Marmara Bölgesi’nde havanın gün içerisinde az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Ege’de ise havanın gün içerisinde az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.


Akdeniz Bölgesi ile ilgili ise Meteoroloji’den gelen son tahminler şu şekilde: Az bulutlu ve açık, doğusunun parçalı zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


İç Anadolu’da havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


Batı Karadeniz Bölgesi’nde havanın Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


Orta ve Doğu Karadeniz’de ise havanın; parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


DOĞU ANADOLU’DA KAR, DON VE YAMUR ETKİLİ


Doğu Anadolu Bölgesi için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmini şu şekilde:


Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğusu ile Erzurum, Kars, Ağrı, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Elazığ, Şırnak ve Iğdır çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ise havanın parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimleri ile bu sabah ilk saatlerde Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


ANKARA HAVA DURUMU: 15 derece, parçalı ve az bulutlu


İSTANBUL HAVA DURUMU: Az bulutlu ve açık 18 derece


İZMİR HAVA DURUMU: Az bulutlu ve açık 21 derece

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS