Hava durumu: Kar, don, fırtına… Meteoroloji peş peşe uyarı yayınladı

Hava durumu: Kar, don, fırtına… Meteoroloji peş peşe uyarı yayınladı

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji tarafından son dakika uyarıları birbirini izledi. Yurdun güney kesimleri fırtına, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun bazı bölgelerinde kar ve yağmur, iç ve doğu kesimlerde ise zirai don tehlikesine karşı uyarı geldi. Peki; İstanbul hava durumu bugün nasıl? Yağmur yağacak mı? İşte 25 Mart Ankara, İzmir, İstanbul hava durumu…

Hava durumu raporları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika raporları sonrası en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Yurdun batı kesimlerinde yaz sıcakları kendini hissettirmeye başlarken, İç ve Doğu kesimler kış aylarından kalma günleri yaşıyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz Bölgesi için kuvvetli ve rüzgar ve fırtına uyarısı gelirken iç ve doğu kesimler için zirai don tehlikesine karşı, özellikle çiftçilere tedbirli olma çağrısı yapıldı. Öte yandan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun bazı bölgelerinde ise kar ve yağmur etkisini göstermeye devam edecek.


İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayanlar ise, haftanın ilk iş gününde “Hava durumu nasıl?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki; Ankara, İzmir, İstanbul hava durumu nasıl? Bugün yağmur yağacak mı? İşte, güncel Ankara, İzmir, İstanbul hava durumu raporu ve Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar…


FIRTINA UYARISI


Rüzgarın 25 Mart Pazartesi günü saat 12.00’ye kadar, kuvvetini artırarak Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde, Orta ve Doğu Akdeniz'de ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


TEHLİKE YARIN SABAHA KADAR SÜRECEK


26 Mart Salı sabahına kadar, tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizden Marmara'nın güneydoğusunda hafif, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesinde orta kuvvette, yüksek rakımlı bölgelerde ise kuvvetli zirai don riski bulunmaktadır. Çiçeklenme dönemindeki badem, kayısı, erik vb. meyve, sebze ve fide yetiştiricileri ile serada üretim yapan çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları, yörelerindeki don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları önerilir.


DOĞUDA KAR VE YAĞMUR


Batı illeri yaz sıcaklarını iyiden iyiye hissederken Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi kış aylarından kalma günleri yaşıyor. Van, Hakkari ve Bitlis’te kar yağışı etkili olurken Siirt ve Batman’da yağmurun etkili olması bekleniyor.


VAN'DA EĞİTİME KAR ENGELİ


Van'da il genelinde yaşanan kar yağışı nedeniyle Başkale ilçesinde eğitime bugün yani 25 Mart Pazartesi günü ara verildi.


İSTANBUL HAVA DURUMU NASIL?


İstanbul hava durumu haftanın ilk iş günü olan 25 Mart Pazartesi günü çalışanlar ve dışarda plan yapacaklar tarafından araştırılıyor. En çok merak edilenler arasında ise; “Yağmur yağacak mı?”  sorusunun cevabı var. Meteoroloji tarafından yayınlanan son tahminlere göre, İstanbul il geneli bugün parçalı ve az bulutlu 13 derece…


ANKARA HAVA DURUMU NASIL?


Ankara hava durumu nasıl? sorusunun cevabı, Meteoroloji tarafından peş peşe yapılan son dakika uyarıları sonrası Başkent sakinleri tarafından en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Son yayınlanan raporlara göre Ankara hava durumu, parçalı ve az bulutlu 12 derece…


İZMİR HAVA DURUMU?


İzmir hava durumu raporu yayınlandı. Yayınlanan son tahminlere göre, gün içerisinde parçalı ve az bulutlu havanın etkili olması beklenen İzmir’de sıcaklıkların 19 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS