Hava durumu: Sıcaklıklar düşüyor, fırtına ve yağmur geliyor!

Hava durumu: Sıcaklıklar düşüyor, fırtına ve yağmur geliyor!

Hava durumu 12 Temmuz raporu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Yapılan son tahminlere göre Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası yurdun özellikle kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde etkisini sürdürecek. Yapılan son tahminlere Doğu Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere kuzey kesimlerde sağanak yağış ve fırtınanın etkili olması bekleniyor. İşte 12 Temmuz hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 12 Temmuz hava durumu raporu yayınlandı. Balkar üzerinden yurda giriş yapan etkisini hafta başından beri sürdüren soğuk ve yağışlı hava dalgasının bugün yani 12 Temmuz Cuma günü de etkisini sürdürmesi bekleniyor. Yapılan son tahminlere göre yurdu kuzey ve kuzey doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte 12 Temmuz hava durumu raporu…


HAVA DURUMU – 12 TEMMUZ


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz ile Sakarya ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR


Yapılan son tahminlere göre hava sıcaklıklarının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.


YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI


Meteoroloji’den yapılan son tahminlere göre yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Rüzgarın; Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS