Hava durumu | Son dakika sağanak ve sel uyarısı! Meteoroloji saat verdi

Hava durumu | Son dakika sağanak ve sel uyarısı! Meteoroloji saat verdi © DHA

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika sağanak yağış uyarısı geldi. Yurdun kuzeybatı kesimlerinde etkisi altına alan yağışlı havanın bugün yani 13 Nisan Cumartesi günü de etkisini sürdürmesi bekleniyor. Yağışlı havanın İstanbul’da da etkili olması bekleniyor. Öte yandan sağanak yağış geçişiyle ilgili saat veren Meteoroloji, vatandaşlara ani sel baskınlarına karşı uyardı. İşte detaylar…

Hava durumu raporu, hafta sonu dışarda plan yapacaklar tarafından merakla araştırılıyor. Yağışlı havanın etkisini sürdürdüğü yurdun kuzeybatı kesimlerinde özellikle de İstanbul’da vatandaşlar “Bugün hava durumu nasıl?” sorusunun cevabını araştırıyor. 13 Nisan Cumartesi günü hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarıları birbirini izledi. Sağanak yağış geçişleriyle ilgili saat veren Meteoroloji, vatandaşlara sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olma uyarısında bulundu. İşte, 13 Nisan güncel hava durumu…


HAVA DURUMU – 13 NİSAN


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Çankırı, Bursa'nın doğusu ve Sakarya'nın güneyi ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan hava sıcaklıklarının, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


SAĞANAK VE SEL UYARISI


Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Çankırı, Bursa'nın doğusu ve Sakarya'nın güneyi ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL HAVA DURUMU – 13 NİSAN


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul hava durumu ile ilgili yapılan son tahminlere göre, hava sıcaklıklarının  18 derece dolaylarında seyretmesi beklenirken öğle saatleri itibariyle il genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS