Hava durumu: Sıcaklıklar düşüyor! Meteoroloji'den yağmur uyarısı geldi

Hava durumu: Sıcaklıklar düşüyor! Meteoroloji'den yağmur uyarısı geldi

Hava durumu 29 Haziran raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların düşmesi ve yağışlı havayla birlikte rüzgar ve fırtınanın etkili olması bekleniyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi için yapılan son dakika uyarıları ile vatandaşlara yağışlı havaya kaşı tedbirli olma çağrısı yapıldı. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul'a yağmur yağacak mı? İşte yurt geneli ve İstanbul hava durumu…

Hava durumu raporu yayınlandı. Bulutlu ve serin havanın hakim olduğu 29 Haziran Cumartesi gününe uyanan İstanbullular bugün hava durumunun nasıl olacağını ve yağmurun etkili olup olmayacağını merak ediyor. Özellikle sevdikleriyle birlikte hafta sonu için plan yapanlar “Bugün yağmur yağacak mı?” ve “Bugün İstanbul hava durumu nasıl?” sorularının cevabını araştırıyor.


Öte yandan Karadeniz Bölgesi ve Marmara Bölgesi’nin bir kısmı için Meteorolojiden sağanak yağış ve fırtına uyarısı geldi. Yapılan son dakika uyarıları ile birlikte vatandaşlar sel ve su baskınlarına karşı uyarıldı. İşte, 29 Haziran yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu…


SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sakarya çevreleri ve Kocaeli'nin doğu ilçeleri, Ankara, Kırıkkale ve Kırşehir’in kuzey ve doğu kesimleri, Çankırı ve Yozgat çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Samsun’un doğusu, Ordu, Erzurum’un kuzey kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI


Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Samsun’un doğusu, Ordu, Erzurum’un kuzey kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir. Rüzgarın; Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL HAVA DURUMU


Gün boyu parçalı ve yer yer çok bulutlu havanın hakim olması beklenen İstanbul’da hava sıcaklıklarının 28 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor. Öte yandan rüzgarlı havanın da gün içerisinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS