Hava durumu: Kar, fırtına, son... Meteoroloji'den son dakika uyarısı

Hava durumu: Kar, fırtına, son... Meteoroloji'den son dakika uyarısı

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarıları birbirini izledi. Marmara ve Ege için fırtına;  yurdun iç kesimleri için zirai don, doğu bölgelerimiz için kar, Akdeniz ve Karadeniz’in doğusu için de sağanak yağış uyarısı yapıldı.Peki; 29 Mart bugün hava durumu asıl? İşte Meteoroloji tarafından açıklanan Ankara, İzmir, İstanbul güncel hava durumu…

hava durumu raporları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından peş peşe yapılan son dakika uyarılarının ardından, özellikle çiftçiler ve hafta sonu plan yapacaklar tarafından merakla araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından; Ege Bölgesi’nin iç kesimlerindeki zirai don tehlikesine karşı çiftçiler uyarıldı.

Öte yandan Kuzey Ege ve Marmara’da ise şiddetli fırtına etkisini gösterecek. Doğu Anadolu’da ise hafta başından beri etkisini sürdüren kar yağışı, 29 Mart Cuma günü de devam ediyor. Ayrıca, Akdeniz, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun bir bölümü için de Meteoroloji’den sağanak yağış tahmini geldi. İşte 29 Mart güncel hava durumu…

DOĞU ANADOLU İÇİN ÇIĞ UYARISI

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUZEY EGE VE MARMARA İÇİN FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara ve Ege’de kuvvetli zaman zaman fırtına (50-70 km/saat), Marmara'nın güneybatısı (Çanakkale, Balıkesir, Bursa'nın batısı) ve Kuzey Ege’de (İzmir'in ve Manisa'nın kuzeyi) fırtına zaman zaman kuvvetli fırtına (70-90 Km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı( Çatı Uçması, Ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KAR VE YAĞMUR UYARI

Güneydoğu kesimlerde görülecek yağışların; Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin ile Şırnak il merkezinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak'ın doğusu, Van'ın güneyi ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI

Tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizden Marmara'nın güneydoğusu (Bilecik, Sakarya'nın ve Bursa'nın güneyi), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya), Göller Yöresi (Burdur, Isparta) ve İç Anadolu ile Karadeniz'in iç kesimlerinde bu gece saatlerinden itibaren orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. Meyve, sebze ve fide yetiştiricileri ile serada üretim yapan çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları, don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Hava sıcaklıklarının ise; iç Anadolu'nun güney ve doğusunda hissedilir derecede olmak üzere ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul hava durumu, haftanın son iş gününde özellikle dışarda sevdikleriyle plan yapacaklar tarafından araştırılıyor. Hafta başından beri parçalı bulutlu havanın hakim olduğu İstanbul il genelinde 29 Mart Cuma yani bugün yine parçalı bulutlu hava etkili olacak. Öte yandan sıcaklıklar ise 11 derece dolaylarında seyredecek.

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara hava durumu; parçalı, zamanla güney ve doğusu çok bulutlu; hava sıcaklıklarının ise gün içerisinde 11 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor.

İZMİR HAVA DURUMU

İzmir hava durumu; gün içerisinde havanın çok bulutlu ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Sıcaklıların ise 15 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor.

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS