Hava sıcaklığı daha da düşecek

Hava sıcaklığı daha da düşecek

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriliyor. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere bir çok il için yağış uyarısı geldi. Yağışlarla birlikte sıcaklıklar da 3 ila 6 derece azalacak.

Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor. Gece saatleri itibariyle sıcaklık düşüşü iç kesimlerde kendini hissettirecek. Bugün yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağışlı hava sisteminin etkisi görülecek. İstanbul'un kuzey ve doğusu ile Ankara'nın kuzey ilçeleri yağıştan etkilenecek.


Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Afyonkarahisar, Kütahya, Giresun ve Trabzon çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


DEAŞ savaşmayı reddeden 200 kişiyi öldürdü iddiası


Doğu Anadolu'da mevsim normallerinin altında


Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2-3 derece altına düşmesinin beklendiği bildirildi. Meteoroloji 12. ve 13. bölge müdürlüklerinden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın parçalı, zamanla çok bulutlu, Erzincan'ın doğu kesimleri ile Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ili ve çevrelerinde öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu ve Tunceli'de parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların Erzurum ve güney kesimleri ile Erzincan'ın doğu kesimlerinde kısa süreli ve hafif olması, rüzgarın güney ve güneybatıdan hafif, öğle saatlerinden sonra zaman zaman orta kuvvette esmesi ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2 ila 3 derece altında seyretmesi öngörülüyor.


Gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta sıfırın altında 3, Ağrı ve Ardahan'da 0, Erzurum'da 1, Erzincan'da 2 ve Iğdır'da 4 derece ölçüldü.


Günün en yüksek sıcaklığının Ardahan'da 10, Kars'ta 12, Erzurum'da 13, Ağrı'da 16, Iğdır'da 18, Erzincan'da 19 ve Tunceli'de 25 derece olmasıbekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS