Hava sıcaklıkları düşüyor!

Hava sıcaklıkları düşüyor!

Sıcaklık rekorları kırılan yurdun kuzeybatı kesimleri yağışlı havanın etkisine girdi. Hava sıcaklıklarının daha da azalarak mevsim normallerine düşmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normallerinin yaklaşık 4 ila 10 derece üzerinde kaydediliyordu. Marmara bölgesi'nde ölçülen 38 ila 40 derece sıcaklık değerleriyle son 80 yılın eylül sıcaklık rekorları kırılıldı. 


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıkalamaya göre, sıcak havanın ardından Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinin serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.


Marmara, Kuzey ege, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısının bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, diğer bölgelerin parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Sinop ile Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması öngörülüyor.


Yağışlı havanın yarın da Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu, Sinop ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzeyinde etkili olduktan sonra, perşembe günü yurdu terkedeceği tahmin ediliyor. 
Bugün azalması beklenen sıcaklı değerlerinin perşembe günü batı bölgelerden başlayarak tekrar artması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS