Havada karada operasyon

Havada karada operasyon
(Fotoğraf temsilidir)

Türkiye'nin kara sularında ve kara sınırlarında yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 849 kişi yakalandı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde, TSK'nın arama kurtarma ve günlük faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi.

Dün Bodrum'un Karaada beldesi güneyinde bir grup göçmenin yardım talebi üzerine, bölgeye Sahil Güvenlik unsurları intikal etti. Ekipler lastik bot içerisinde bulunan 60 göçmeni sağ olarak kurtardı.


Bodrum'un Akyarlar beldesinin güneydoğusunda lastik bot içerisindeki 13 göçmen Sahil Güvenlik unsurları tarafından sağ olarak karaya çıkarıldı. İzmir Dikili Kıllık Burnu önlerinde lastik bot içerisinde bulunan 54
göçmen de Sahil Güvenlik unsurları tarafından sağ olarak kurtarıldı.


Kara sınırlarından yasa dışı geçişler Türkiye'nin kara sınırlarında ise dün yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 722 kişi yakalandı. Buna göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından,
gün içerisinde Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 459 kişi ve Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan bir kişi yakalandı. Bu müdahale sonucunda 11 bin 540 paket sigara, bir araç ve bir cep telefonu ele geçirildi.


Ayrıca, Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 240, Türkiye'den İran'a yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan bir, Yunanistan'a yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 21 kişi yakalandı.


Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 192 kişi ile Ege Denizi'ndeki kara sularında 127 kişi de güvenlik güçlerince yakalandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS