Haydar Dümen ve Kutluğ Ataman'ın horoz polemiği sürüyor

Haydar Dümen ve Kutluğ Ataman'ın horoz polemiği sürüyor

Yönetmen Kutluğ Ataman ile komşusu psikiyatr Haydar Dümen arasındaki 'Cihangir'de horoz besleme' davasında taraflar arasındaki polemik devam ediyor.

Habertürk Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre, İstanbul Cihangir'de yaşayan yönetmen Kutluğ Ataman'ın, komşusu nörolog ve psikiyatr Haydar Dümen'le ilgili şikâyeti davaya dönüştü.


100 bin tl tazminat istemişti


Haydar Dümen'in evinin bahçesindeki büyük kümeste beslediği tavuklar nedeniyle hastalandığını savunan Ataman, 100 bin TL tazminat istemişti.


İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan dava dosyasına giren ifadelerde Ataman ve Dümen birbirlerini suçladı. Hayvanların uygunsuz saatlerde ötmesi nedeniyle uykusuz kaldığını belirten Kutluğ Ataman, pencereyi veya balkon kapısını açtığında da gürültü ve dayanılmaz bir kokuyla karşı karşıya kaldığını belirtti.


Kanatlı hayvanlardan kuş gribi gibi hastalıklar bulaşabileceğini ifade eden yaşadığı uyku bozukluğu nedeniyle tedavi olmak zorunda kaldığını anlattı.


Eski AK Partili bakanlardan Yıldırım'a: Hayır oyları önde


100 metre, 4 kat fark var


Tavukları evinin bahçesindeki kümeste beslediğini belirten Haydar Dümen ise cevap dilekçesinde hayvanların yılın 6 ayı İstanbul'da 6 ayı da yazlığında yaşadığını belirtti.


Tavukların saat 10.00 -16.00 arasında bahçeye çıktığını belirten Dümen, Ataman'ın eviyle kümes arasında 100 metre mesafe ve 4 kat fark olduğunu ve konutuna çapraz arka görünüm ile baktığını belirtti.


Almanya'dan Türkiye'ye silah ambargosu


Camların ses yalıtımı özelliği nedeniyle gürültü ve koku iddialarının asılsız olduğunu savunan Dümen, "Veteriner bakımları yapılan tavuklardan hastalık geçme durumu söz konusu değil. 100 metre mesafeden bulaşan kuş gribi vakasına da henüz yeryüzünde rastlanmamıştır. Bu bakımdan kuş gribi endişesi ironiktir" dedi.


Ataman'ın dairesinin fotoğraflarını çekip özellikle banyo bölümünü kameraya aldığını belirten Haydar Dümen, mahremiyet hakkının ihlal edildiğini belirterek yasal yollara başvurabileceğini de söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS