hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hayır Partisi kurulacak

  Hayır Partisi kurulacak
  expand

  Referandum sürecinde yeni bir parti kurulacak. 'Hayır Partisi'nin kurucusu Tuna Bekleviç, daha önce Mehmet Müezzinoğlu ve Egemen Bağış'a danışmanlık yaptı. Hayır Partisi, referandumdan sonra kapatılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti'den Edirne Milletvekili olan ve daha önce bakanlara danışmanlık yapan Tuna Bekleviç 'Hayır Partisi' kurdu. Türkiye siyasi tarihinde 99'uncu parti olacak olan 'Hayır Partisi' bu hafta kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verecek. Referandum boyunca faaliyet gösterecek Hayır Partisi referandum ertesi kapanacak.

  Doğu ve Güneydoğu'da ‘Hayır’ diyen sustu, ‘Evet’ diyen konuştu

  Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, aralarında eski vekillerin, il başkanları ve iş adamlarının olduğu parti bu hafta içi kamuoyunun önüne çıkacak. Partinin Başkanı Bekleviç süreci şöyle değerlendirdi: Aslında ilk kez böyle bir hareket gerçekleşiyor. Açıldığı gün kapanma tarihi veren bir siyasi parti olmamıştır. Hayır kampanyası için 'Hayır Partisi'ni kurmaya karar verdik.

  Her kesime çağrı yaptıklarını da belirten Bekleviç "Tek şartımız kampanya boyunca hiçbir ideolojik kelimeyi kullanmayacağımız" dedi.


  Ünlüler ve siyasilerden referandum kampanyası

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow