Hayvanların yediği cesedini kardeşi kolundaki dövmeden teşhis etti

Hayvanların yediği cesedini kardeşi kolundaki dövmeden teşhis etti

Adana'da ormanda gezintiye çıkan bir ailenin bulduğu ve hayvanlar tarafından yenilerek tanınmaz hale gelen cesedin kime ait olduğu, sağlam kalan kolundaki dövmeden hareketle bulundu. Otopside vurularak öldürüldüğü ve 55 gün önce gömüldüğü belirlenen cesedin, 28 yaşındaki Yakup Çelik'in cesedini, kız kardeşi yıllar önce ölen annesinin adını yazdırdığı dövme sayesinde teşhis edebildi.

Adana’da ormanlık alanda gömülü halde bulunan cesedi kız kardeşi sol kolunda yazan annesinin isminden teşhis etti.


Emlakçı kadının katil zanlısı Bursa'da yakalandı


Olay Yılankale Korkar mevkisindeki ormanlık alanda 19 Nisan günü meydana geldi. İddiaya göre, Erhan Yılmaz, çocuklarıyla birlikte gezintiye çıktı. Ormanlık alanda bulunan köpeklerin sürekli havlaması Yılmaz’ın dikkatini çekti. Bunun üzerine Yılmaz, köpeklerin havladığı bölgeye gidince bir kısmı toprak üzerine çıkmış bir ceset gördü ve hemen polise haber verdi.


Dink cinayeti videoda


Olay yerine gelen polis ceset yüzeye yakın gömüldüğü için sağ tarafının ve başının hayvanlar tarafından yenildiğini gördü. Geriye sadece kemikleri kalan cesedin gömülü kalan sol tarafı ise henüz çürümemişti. Olay yeri inceleme ekipleri cesedin 50-55 gün önce gömüldüğünü tahmin ederek kimliğini belirlemek üzere çalışma başlattı.


Taylandlı baba canlı yayında kızını öldürüp intihar etti


 


Cesedin sağlam kalan kısımlarında çok sayıda dövmeye rastlayan polisin dikkatini özellikle sol bileğindeki dövme çekti. Bunun üzerine Ceyhan’da dövme yapan iş yerlerini tek tek gezen polis, dövmelerin fotoğraflarını göstererek, bu tür dövmeleri kimin yaptırdığını sordu. Dövmeciler Yakup Çelik (28) isimli şahsın bu tür dövmeler yaptırdığını söyledi. Bunun üzerine polis Yakup Çelik’i araştırıp ailesine ulaştı. Çelik'in ailesi, cesedin otopsi için kaldırıldığı Adli Tıp Kurumu morguna geldi. 


'Sol bileğindeki anne isminden teşhis edildi'


Yakup Çelik’in kız kardeşi morga girerek kardeşini teşhis etmeye çalıştı. Ancak kafası ve bedeninin yarısı olmadığı için ilk girişte teşhis edemedi. Cesedi görünce kötü olan genç kadın bir kez daha girip biraz daha detaylı baktı. Morgtaki görevli sol bileğinde bir dövme olduğunu ve isim yazdığını söyledi. Genç kadın baktığında bileğinde yıllar önce ölen annesi Sultan’ın isminin yazdığını gördü. Bu yazıyı görünce cesedin kardeşi olduğunu belirten genç kadın "Yıllar önce kardeşim bu dövmeyi yaptırdığında gelip bana göstermişti, 'annemizin ismini bileğime kazıdım’ demişti" diyerek ağladı.


Genç kadından alınan kan örnekleriyle DNA eşleştirmesi yapıldıktan sonra cesedin kesin kimliği ortaya çıkacak.

'Tabanca ile vurulup öldürülmüş'


Bu arada ilk etapta cesedin yarısı olmadığı için Yakup Çelik’in nasıl öldürüldüğü konusunda bir bilgi yoktu. Ancak yapılan detaylı otopsisinde Yakup Çelik’in tabanca ile vücudunun çeşitli yerlerinden vurularak öldürüldüğü daha sonrada ormanlık alana gömüldüğü belirlendi. Çelik’in kafasında da kurşun izi olduğu belirlendi. Polis cinayeti aydınlatmak için çalışmasını sürdürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS