HDP Meclis'ten çekilecek mi? Hüda Kaya açıkladı

HDP Meclis'ten çekilecek mi? Hüda Kaya açıkladı

Eş Genel Başkanları ve milletvekilleri gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi'nin Meclis'ten çekilip çekilmeyeceği sorusuna İstanbul Milletvekili Hüda Kaya açıklık getirdi. Hüda Kaya gazetecilerin "HDP meclis'ten çekilecek mi" sorusuna net yanıt verdi.

HDP Milletvekillerinin gözaltına alınmasına ilişkin HDP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın açıklaması yapıldı. Beyoğlu'nda saat 13.00'te başlayan toplantıya HDP milletvekilleri de destek verdi. Toplantıda konuşan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya;“Bugün Türkiye halkının karşı karşıya geldiği bu problem sadece bir HDP problemi asla değildir. HDP'nin terörize edilerek seçilmiş eş başkanları başta olmak üzere vekillerinin de yerellerdeki tüm idarecilerini ve yöneticilerine bir gözaltı ve tutuklama furyası. 6 milyondan fazla insanımızın iradesinin,tercihinin hiçleştirilerek yok edilmeye çalışıldığı bir dayatma bir darbeyle karşı karşıyayız. Bu darbe sadece HDP'ye karşı yapılmış değildir. Bugün yapılan bu darbe Türkiye'nin 3'üncü partisine yapılmıştır. Bugün bir polis devleti, bir darbeci mantıkla bizleri gözaltı ve tutuklamalarla yok etmeye, susturmaya, sindirmeye çalışanlara karşı hiçbir şekilde ifade verme zorunluluğumuzun olmadığını, sorumlu olduğumuz sadece halkımız olduğunu belirtiyorum" dedi.


"Meclis'ten çekilmemiz söz konusu değil"


Bir basın mensubunun yaşanan gözaltılardan sonra toplu şekilde Meclis'ten çekilmeyi düşünüyor musunuz? Bu konuyu aranızda tartıştınız mı şeklindeki soruya HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya; “Bizim parti organlarımızın bu şeklide Meclis'ten çekilmesi söz konusu değildir. Halkımızdan aldığımız emaneti sonuna kadar yerine getirmeye devam edeceğiz" yanıtını verdi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS