HDP'de Altan Tan'a sert tepki

HDP'de Altan Tan'a sert tepki

HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan'ın Cnn Türk'te Tarafsız Bölge programında sarfettiği sözler HDP'nin parti meclisi toplantısında kriz çıkardı.

Altan Tan'ın CHP için "yerli inek" benzetmesini yapması, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Demirtaş, 'ben Müslümanım' dedi, aynısını nedense Kılıçdaroğlu'ndan duyamadık." sözleri HDP'nin parti meclisi toplantısında kriz çıkardı. Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, köşesinde HDP toplantısında yaşananları yazdı.


Altan Tan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri kızdırdı


Hedefteki isim Altan Tan

Murat Çelik'in yazısında konuyla ilgili kısım şöyle: "Önceki gün Parti Meclisi toplantısı vardı HDP'de. Aldığım bilgiye göre, o toplantıda yer alan isimlerin çoğunun hedefindeki isim Altan Tan'dı. Tan, çok sert eleştirilere hedef oldu Parti Meclisi'nde. Yaptığı açıklamalar sebebiyle elbette...


"Yanlış anlaşıldım' dese de ayar yedi"


"Altan Tan; Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alevi kimliğini hedef almadığını, HDP'nin İslami kesimle iletişim kurduğunu ama CHP'nin kuramadığını ifade etmek istediğini söyledi. "Yanlış anlaşıldım" dedi ama - partililerin tabiriyle - kendisine adeta iyi bir ayar verildi."


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS