HDP'den Gülten Akın mesajı

HDP'den Gülten Akın mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş Edebiyat dünyasının önemli ismi şair ve yazar Gülten Akın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı., "Edebiyat dünyasının önemli ismi şair ve yazar Gülten Akın'ı kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendik. Türkiye şiirinin en büyük isimlerinden Gülten Akın'ın yeri asla doldurulamayacaktır. Kaybından ötürü ailesine, dostlarına ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş başsağlığı mesajında, "Edebiyat dünyasının önemli ismi şair ve yazar Gülten Akın'ı kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendik. Gülten Akın, ilk şiirinin yayınlandığı 1951'den günümüze kadar kesintisiz süren sanat yaşamında coşkulu bir insan sevgisiyle toplumsal sorunları, yaşam halk ilişkisini her yönüyle şiirine konu edinmiştir.


Şair Gülten Akın hayatını kaybetti


 


Toplumsal sorunlara son derece duyarlı olan Akın, İnsan Hakları Derneği başta olmak üzere birçok demokratik kitle örgütünde bizzat yönetici olmuş ve Türkiye'nin demokratikleşmesi için mücadele etmiştir. Türkiye şiirinin en büyük isimlerinden Gülten Akın'ın yeri asla doldurulamayacaktır. Kaybından ötürü ailesine, dostlarına ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verdi.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS