HDP'li vekil Emin Adıyaman'ın kardeşi tutuklandı

HDP'li vekil Emin Adıyaman'ın kardeşi tutuklandı

HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın kardeşi Muhsin Adıyaman, "terör örgütü üyesi olma, yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından tutuklandı.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör örgütünün faaliyetlerinin önlenmesine yönelik soruşturma kapsamında, "terör örgütü üyesi olma, yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yapma" suçlarından 7 aydır aranan ve Iğdır ile İstanbul Emniyet Müdürlüklerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Muhsin Adıyaman'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı.


Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Adıyaman, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör örgütünün faaliyetlerinin önlenmesine yönelik soruşturma kapsamında, "terör örgütü üyesi olma, yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yapma" suçlarından aranan Muhsin Adıyaman'ın, istihbarat çalışması sonucu İstanbul Eyüp'te HDP Milletvekili olan ağabeyi Mehmet Emin Adıyaman'ın kızının evinde saklandığı tespit edilmişti.


Bunun üzerine Iğdır ve İstanbul Emniyet Müdürlükleri'nce Milletvekili Adıyaman'ın da bulunduğu eve düzenlenen operasyonda, Muhsin Adıyaman gözaltına alınmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS