HDP'li Yüksekdağ: "Bizleri vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit ediyorlar"

 HDP'li Yüksekdağ: "Bizleri vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit ediyorlar"

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlıktan çıkarma açıklamalarını eleştiren Yüksekdağ, "Sanki vatan kendi tapulu malı. Bizleri vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit ediyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ya baş eğeceksin ya baş vereceksin'


Meclis Grup toplantısında konuşan Yüksekdağ'ın hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.Erdoğan'ın vatandaşlıktan çıkarma açıklamalarını eleştiren Yüksekdağ, "Sanki vatan kendi tapulu malı. Bizleri vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit ediyorlar. Bizleri vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit etseniz bile bu tehdidin bizim gözümüzde beş paralık değeri yoktur. Ama planlarınızın farkındayız. Kendi vatandaşlarınızı yaratmaya çalışıyorsunuz. Bizleri, size biat etmeyenleri vatandaşlıktan çıkarmakla tehdit ederek kendi vatandaşlarınızı yaratmaya çalışıyorsunuz" diye konuştu.


"Hiç baş eğmedik, hiç de eğmeyiz"


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili açıklamalarını da hatırlatan Yüksekdağ, "Cumhurbaşkanı 'Benim zamanım az sizin vekilliğinizin bitmesini mi bekleyeceğim ya' diyerek bizi tehdit etti. Acelesi var ama bizlerin de kaybedecek zamanı yok. Bizlerin de onlara verilecek hiçbir hakkımız, hiçbir yaşam alanımız, hiçbir tavizimiz yok. Hani diyor ya 'Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz'. Bizim baş verdiğimiz doğrudur. Ama tarih de biliyor ki hiç baş eğmedik, hiç de eğmeyiz." şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS