HEPAR 1 Kasım'daki seçimlere girmiyor

HEPAR 1 Kasım'daki seçimlere girmiyor

Anadolu Partisi'nden sonra Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Recep Bakırcı da, parti olarak 1 Kasım seçimlerine katılmayı düşünmediklerini söyledi.

Onursal başkanları Osman Pamukoğlu ile birlikte Antalya'nın Manavgat ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD), 'Türkiye ve Terör' konulu konferansı için gelen Bakırcı, konferans öncesi gündemle ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.


1 Kasım'daki seçim sonuçlarında 7 Haziran'dan farklı bir tablo çıkmasını tahmin etmedikleri için seçimlere girmeyi düşünmediklerini belirten Bakırcı, "1 Kasım seçimlerine katılmayı düşünmüyoruz. Zira tablo farklı olmayacak. HEPAR olarak 1 Kasım seçimlerinden sonraki seçimlere parti örgütlenmesini gençlere devretmiş şekilde girmeyi düşünüyoruz. 1 Kasım seçimleri sonrası ülkemizin 1 ya da 1,5 yıl sonra yeniden bir seçime gideceğini düşünüyoruz. Biz, bir ya da 1,5 yıl sonra yapılabilir düşüncesi içinde olduğumuz seçime girmek istiyoruz. Partimize karşı gençlerden yoğun talep alıyoruz." diye konuştu.


Anadolu Partisi seçime katılmayacak


Pamukoğlu: CHP'den bir teklif gelmedi


Bu arada HEPAR eski genel başkanı Osman Pamukoğlu, 1 Kasım seçimlerinde CHP'den milletvekili adayı olacağı söylentilerine 'Bana gelmiş bir teklif yok, teklif gelmediği için de bir şey söylemem denizdeki balığa iskeleye gelmeden fiyat biçmek gibi olur" dedi.
         
Emekli general Osman Pamukoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manavgat Şubesi'nin bir otelin toplantı salonunda düzenlediği 'Türkiye ve Terör' konulu konferansı için geldiği ilçede Çetin Kitapevi'nde kitaplarını imzaladı. Kitaplarını imzalarken basın mensuplarının sorularını cevaplayan Pamukoğlu, son günlerde 1 Kasım seçimlerinde CHP'den aday olacak söylentilerine açıklık getirdi.
         
Adaylık ile ilgili CHP'den kendisine bugüne kadar gelmiş bir teklif ve görüşmenin olmadığını söyleyen Pamukoğlu, "Bu söylenti dolaşmaya başlayınca insanlarda heyecan oluşturdu. Böyle bir durum olursa partinin oylarının artması noktasında doping olur. CHP'nin oylarını artırır. Dediğim gibi bana yapılmış bir teklif yok. Önümüzde 9, 10 gün var hep birlikte göreceğiz." diye konuştu.
        
Bir basın mensubunun CHP aday göstermezse 7 Haziran'da olduğu gibi yeniden bağımsız aday olacak mısınız sorusuna 'Seçim sponsoru sen olursan niye olmasın. Bağımsız aday olmak öyle oradan görüldüğü gibi kolay bir şey değil." ifadesinde bulundu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS