Toprak altındaki 11 işçiden biri daha çıkarıldı

Toprak altındaki 11 işçiden biri daha çıkarıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki maden ocağında meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerin bulunması için çalışmalar sürüyor. Kayıp işçilerin facia sırasında çalıştığı değerlendirilen bazı iş makinelerinin gömülü olduğu yer tespit edildi. Bu gelişme üzerine enkaz altında kalan 11 işçiden birinin daha cenazesine ulaşıldı. İşçi ailelerinin acılı bekleyişi sürüyor.

Siirt'in Şirvan ilçesindeki bakır madeninde meydana gelen heyelanda toprak altında kalan işçilere ulaşma çalışmalarında 11 işçiden birinin daha cenazesine ulaşıldı.


AFAD koordinesinde devam eden çalışmalar toprak altında kalan bazı iş makinelerinin yerinin tespit edildiği bölgeye kaydırılarak yoğunlaştırıldı. Şantiye Şefi Ramazan Azboy, gün içerisinde 4-5 işçiye daha ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.


Çalışmaların yoğunlaştırıldığı bölgede heyelan sırasında toprağa gömülen 4 iş makinesinin olduğunu bildiren Azboy, ekiplerin vardiye sistemi ile gece boyunca çalışmaları sürdüreceğini ifade etti. Madencileri sağ olarak bulundukları yerlerden çıkarmayı umut ettiklerini vurgulayan Azboy, şunları kaydetti:


Siirt'in Şirvan ilçesindeki maden ocağında göçük


AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden, beraberinde Enerji Bakanlığı uzmanları ile çalışmaların yoğunlaştırıldığı alanda incelemelerde bulunarak durum değerlendirmesi yaptı.


Çalışmaların aralıksız devam ettiğini dile getiren Bilden, "İnşallah en kısa sürede kardeşlerimize ulaşırız" dedi.


 


Enerji Bakanı Berat Albayrak: Olayın esas sebebini bulacağız


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS