Hollanda Başkonsolosu Suriyeli mültecilere iftar verdi

Hollanda Başkonsolosu Suriyeli mültecilere iftar verdi

Dünyadaki nüfusu 65 milyonu aşan mültecilerin günüydü dün. Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom, Dünya Mülteciler Günü nedeniyle Suriyeli mültecilere iftar verdi.

Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosu Schuddeboom, geçen yıl İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Hollanda Sarayı'nda başlattığı iftar daveti geleneğini bu yılda sürdürdü.


Huber Köşkü'nde sanat ve spor dünyasından isimlerle iftar


Schuddeboom, etkinlikte yaptığı konuşmada, Dünya Mülteciler Günü'nde Beyoğlu civarında yaşayan yaklaşık 100 kadar Suriyeli mülteci aileyi, bir iftara buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, bu yıl Hollanda Başkonsolosluğu olarak İstanbul'da ikinci kez ramazan ayının sosyal dayanışma ruhuna binaen bir dizi etkinlik düzenlendiklerini söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan MÜSİAD iftarında konuştu


Başkonsolos Schuddeboom, 16 Haziran'da dostlarının katılımıyla Beyoğlu'ndaki Hollanda Sarayı'nın bahçesinde bir iftar verdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:


"Bu iftar sırasında Barışa Müzik Vakfının yetenekli gençlerinin mini konseri ile aynı zamanda bir müzik ziyafeti de yasamış olduk. Elbette ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının müzik eğitimi için vakfa bağışta bulunmayı da ihmal etmedik. Bu akşam, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü vesilesiyle 'Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği' iş birliğinde başkonsolosluğumuzun bulunduğu mahallede yaşayan Suriyeli mülteci ailelerin katıldığı bir iftar daha veriyoruz. Bu akşam öğrendim ki burada bulunan çocukların bir kısmı, çeşitli sanat faaliyetlerinde bulunuyorlarmış ve oldukça yeteneklilermiş. Hayatlarının bu erken döneminde bu tür zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan bu gençlerin, kendilerini ifade etme yöntemi olarak sanatı bir platform olarak seçmelerini, çok önemsiyorum."


Bundan sonra da başkonsolosluğun iletişim ağını güzel iftar gelenekleri ile buluşturmaya devam edeceklerini dile getiren Schuddeboom, gelecek yıllarda ramazan ayında daha kapsamlı hayır ve dayanışma etkinlikleri için Türkiye'deki Hollanda firmalarıyla güç birliği yapmayı arzu ettiklerini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS