'Hudut Kartalları' 50'si FETÖ ve PKK'lı 15 bin 'kaçak' yakaladı

'Hudut Kartalları' 50'si FETÖ ve PKK'lı 15 bin 'kaçak' yakaladı

Edirne'de son 10 ayda hudut devriyesi askerler, yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a kaçmak isteyen FETÖ ve PKK üyesi olduğu belirtilen 50 şüpheli ile 15 bin 109 yasa dışı göçmen ve sığınmacı yakaladı.

Edirne'de 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı "Hudut Kartalları" olarak bilinen sınır devriye askerleri, Yunanistan ve Bulgaristan sınır hattındaki denetimlerinde yasa dışı yollardan Avrupa ülkelerine gitmek isteyenlere geçit vermedi.


Son 10 ayda aralarında Afganistan, Pakistan, Filistin, Eritre, Somali, Myanmar, Fas, Cezayir, İran, Tunus, Çin, Lübnan, Irak, Bangladeş, Suriye, Gürcistan, Mısır, Sri Lanka, Nepal, Libya, Vietnam uyruklu 15 bin 109 kişi, "Hudut Kartalları"nın denetimleri sonucu yakalanarak gözaltına alındı.


Yasa dışı göçmen ve sığınmacılar işlemlerinin ardından Edirne İl Göç İdaresi'ne teslim edilirken, ikamet izni olmayanlar ülkelerine iade edildi.


50 FETÖ ve PKK şüphelisi yakalandı


"Hudut Kartalları", aynı denetimler sırasında yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a kaçmak isteyen, haklarında FETÖ/PDY ya da PKK terör örgütü üyesi olduklarıyla iddiasıyla yakalama kararı bulunan 50 şüpheli yakalayıp gözaltına aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS