Hüseyin Çelik: ''Rüyamda görsem inanmazdım''

Hüseyin Çelik: ''Rüyamda görsem inanmazdım''

Ak Parti'nin eski Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın isimleri "Paralel Yapı" iddianamesinde, "Operasyonlar hakkında paralel yapı mensuplarına bilgi sızdırdıkları" şeklinde geçiyordu. Hüseyin Çelik iddialarla ilgili konuştu, "Rüyamda görsem böyle bir şeye inanmazdım" dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve 143 polisin sanık olarak yer aldığı "Paralel Yapı" iddianamesinde, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile eski Bakan ve AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in de adı geçmişti. Bir polis kuryesinin sözlerinden yola çıkılarak, Arınç ve Çelik'in Gülen Cemaati'nin etkili isimlerinden eski AK Parti İzmir milletvekili İlhan İşbilen'e "Devletin paralel yapıya yönelik çalışmalarını" anlattıkları iddia edilmişti.


Hüseyin Çelik, konuyla ilgili Hürriyet Gazetesi'ne konuştu. İddiayla ilgili İçişleri Bakanı Selami Altınok'la telefonla görüştüğünü belirten Çelik, "O polis kuryesi kimdir? Bir iddiası olduğu zaman hemen götürüp iddianameye mi koyuyorlar? İçişleri Bakanımızdan da rica ettim, 'Bu iddia nereden çıktı, bu kurye denen adam kimdir, hangi maksatla yapılmıştır, bunun ortaya çıkarılması lazım, ben de peşindeyim, onu bulacağım. Sonunda da hukuki yollardan gereğini yapacağım" dedi.


"Adalet Bakanımızla görüşüp iddianameyi isteyeceğim" diyen Hüseyin Çelik, "Ortada tamamen asılsız, yalan bir iddia var. Rüyamda görsem böyle bir şeye inanmazdım" ifadelerini kullandı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS