İBB Meclisi'nde "Kılıçdaroğlu" tartışması

İBB Meclisi'nde "Kılıçdaroğlu" tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında söylediği sözleri İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde tartışmalara neden oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Nisan ayı toplantısının 2'nci birleşimi Saraçhane'deki merkez binada gerçekleşti.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu'na yönelik söylediği "Aileden sorumlu bakan da birilerinin önüne yatmış vaziyette, o da konuşmuyor" sözleri İBB Meclisi'ne taşındı.


Meclis'te gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Ülkiye Toptaş, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına değindi. Konuşmasına henüz başlamışken CHP sıralarından büyük tepki geldi. CHP'liler masa kapaklarına vurarak konuşmayı engelledi.


Sema Ramazanoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tepki


İBB Meclisi 2. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ her iki gruba da sakin olmaları konusunda çağrıda bulundu. Gümüşdağ, sözü kesilen Meclis üyesi Toptaş'a tekrar konuşmasını yapması için söz hakkı verdi. CHP'liler yine masa kapaklarına vurarak konuşmayı sabote etti.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan Karaman açıklaması


Tepkilere rağmen konuşan Toptaş, Kılıçdaroğlu'nun Ramazanoğlu'na söylediği sözleri hatırlatarak, "Duymak istemeyeceğiniz kadar kötü bir söylemin olduğunu biliyorsunuz ve tahammül edemiyorsunuz. Eğer söyleyecek bir şeyiniz varsa siz de söz isteyebilirsiniz. Kılıçdaroğlu'nun Bakanımız Sema Ramazanoğlu'na yönelik yakışıksız ve edep dışı sözlerini kınıyorum." dedi.


Birbirlerinin üzerine yürüdü


Bunun üzerine diğer meclis üyeleri arasında karşılıklı atışmalar yaşandı. Tepkilerin artmasıyla AK Parti ve CHP grupları birbirinin üzerine yürüdü. Gümüşdağ, parti başkanvekilleriyle istişare etmek üzere Meclis
Salonu'ndan ayrıldı. İstişarelerin ardından tekrar toplanan meclis gündem maddelerini oylayarak oturumu bitirdi.


Kılıçdaroğlu: Aileden sorumlu Bakan da birilerinin önüne yatmış vaziyette


Gümüşdağ, "Genel tüm tartışmaları İstanbul düzeyinde tartışmaya başlarsak, İstanbul'la ilgili hiçbir gündemi tamamlayabiliriz. İstanbullular bizden hizmet bekliyor." diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS