İBB Meclisi'nde Yassıada tartışması

İBB Meclisi'nde Yassıada tartışması

Yassıada'nın 'Demokrasi ve Özgürlük Adası' yapılmak üzere imara açıldıktıktan sonra şantiye alanına döndüğü tartışması, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde gerginliğe neden oldu. Meclis oturumunda söz alan İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban, “Haydi doğaya, tarihe arkeolojiye saygınız yok, hiç olmazsa aynı gelenekten geldiğiniz Adnan Menderes'e saygınız olsun" diyerek uygulamaya tepki gösterdi. Çoban, Yassıada'ya yeni bir isim de önerdi: "Yamyassı ada"

'nin en önemli başvekillerinden Adnan Menderes'in ruhunu bir nebze olsun yad edeceğiz, ailelerinin acılarını dindireceğiz" dedi.


Meclis Başkan Vekili söz vermeyince gerilim yükseldi 


Zaman zaman gerilimin yükseldiği oturumda, İBB Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet, Yassıada tartışmasına katılmak isteyen CHP'li Meclis üyesi Esin Hacıalioğlu'na söz vermeyince tartışma daha da alevlendi. 


Meclis Başkan Vekili Selamet, konuşma yapmak için Meclis Başkanlığı'na önceden dilekçe vermek gerektiğini söyleyerek, Hacıalioğlu'nun yarın konuşma yapabileceğini belirtti ve bu oturumda konuşma yapmasına izin vermedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS