İftar saatleri 2020… İstanbul, Ankara ve İzmir’de iftara ne kadar kaldı?

İftar saatleri 2020… İstanbul, Ankara ve İzmir’de iftara ne kadar kaldı?

İstanbul, Ankara ve İzmir için iftar vakti 2020 iftar saatleri içerisinde yerini almıştı. Ramazan imsakiyesi üzerinden takip edilebilen iftar vakitleri her yıl olduğu gibi bu yıl da cnnturk.com/ramazan sayfası üzerinden kolaylıkla öğrenilebiliyor. Yine aynı şekilde sayfada bulunan geri sayım sayesinde “iftara ne kadar kaldı?” sorusunun yanıtına ulaşılabiliyor.

İl il iftar saatleri İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok şehirde iftar yapacak kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tespit ettiği namaz vakitlerine bağlı olarak oluşturulan imsakiye sayfalarında illerin iftar ve sahur vakitleri bilgileri yerini alıyor. İşte bazı iller için iftar vakitleri…

İFTARA NE KADAR KALDI?

Ankara iftar saati 20:05

İstanbul iftar saati 20:24

Adana iftar saati 19:48

Antalya iftar saati 20:07

İzmir iftar saati 20:24

Konya iftar saati 20:02

Gaziantep iftar saati 19:40

TÜM İLLERİN İFTAR SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

ORUCU UYUYARAK GEÇİRMEK ORUCA ZARAR VERİR Mİ?

Diyanet’in konuyla ilgili açıklaması şöyle: Orucun sahih/geçerli olması için, “oruç tutmaya niyet etmiş ve orucu bozacak şeylerden kaçınmış olmak” şarttır. Gündüzleri az veya çok uyumak, orucun sıhhatine zarar vermez. Bununla birlikte orucun vereceği sıkıntılardan uzak kalmak ve onları hissetmemek kastıyla, gerekli olmadığı hâlde Ramazan günlerinde uzun süreli uyumanın, orucun hikmetiyle bağdaşmayacağı da unutulmamalıdır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS