İki odalı evden 24 Suriyeli çıktı

İki odalı evden 24 Suriyeli çıktı

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri Suriyeli sığınmacıların kaldığı tespit edilen 2 odalı bodrum kattaki evden çocuk ve kadınların da aralarında bulunduğu 24 kişi olduğunu belirledi.

Yanlarındaki yorgan ve yataklarıyla birlikte polis aracına bindirilen sığınmacıların, daha önce yaşadıkları illere göndereceği bildirildi.  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Avrupa ülkelerine gitme umuduyla Edirne'ye gelerek 10 gün sonra ikna edilerek geri gönderilen sığınmacıların ardından aldığı güvenlik tedbirlerini sürdürüyor. Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı'na giden yollar üzerinde denetimlerini süren polis ekipleri, şehir merkezindeki evlerde kaldığı tespit ederek oturma izni aldıkları şehirlere gönderiyor.Harabe evde kalıyorlar 


Dilaverbey Mahallesi'ndeki bir apartmanın bodrum katındaki evde Suriyelilerin kaldığı bilgisi üzerine harekete geçen polis ekipleri, içeri girdiklerinde 2 harabe halde iki odada bebek, çocuk ve kadınların da aralarında bulunduğu 24 kişi olduğunu tespit etti. Edirne'de oturma belgeleri olmayan sığınmacılar, yanlarında getirdikleri yorgan, yastık, battaniyeleri ve eşyalarını toplayıp polis aracına bindirildi. Gazetecilerin kendilerini görüntülemesine tepki gösteren sığınmacılar, yüzlerini gizleyip polis aracın bindirildikten sonra oturma izni olduğu şehirlere gönderilmesi için Edirne Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne götürüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS