İlkokula belediye başkanının posteri asıldı!

İlkokula belediye başkanının posteri asıldı!

Antalya'nın Serik ilçesinde Tekeli İlkokulu binasına Serik Belediye Başkanı AK Partili Ramazan Çalık'ın posterinin asılmasına, CHP ve MHP ilçe başkanları tepki gösterdi.

Tekeli İlkokulu bahçesine öğrencilere karne hediyesi olarak Serik Belediyesi tarafından oyun parkı kuruldu.


Belediye ekipleri oyun parkını kurduktan sonra okul binasına da Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle birlikte Belediye Başkanı Ramazan Çalık'ın posterini astı.


Serik Belediye Başkanı Çalık'ı okula siyaset sokmakla suçlayan CHP Serik İlçe Başkanı Mehmet Ali Karacan, MHP Serik İlçe Başkanı Hüseyin Yılmaz ile Serik Belediyesi eski başkanı MHP'li Mehmet Habalı bu duruma tepki gösterdi.


MHP'li Hüseyin Yılmaz, Başkan Çalık'ın posterinin okul binasından kaldırılması için kaymakamlığa dilekçe verdi.


Tepki gösterdiler


Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada, "Bizler çocuklarımızın vatana, millete hayırlı evlat olmalarını ve siyasetten uzak durmalarını isterken, okula belediye başkanının fotoğrafının asılması doğru değil. Okula posterin asılmasına izin veren okul müdürünü ve posteri astıran zihniyeti kınıyoruz" dedi.


Mehmet Habalı ise belediye başkanlığı döneminde kendisinin de öğrencilere hediyeler verdiğini, ancak böyle bir şey yapmadığını söyledi.


CHP'li Mehmet Ali Karacan da duruma tepki göstererek, "Yapılan hizmet ne olursa olsun, okullara siyasetin girmesine kesinlikle karşıyız. Bunu yapanı da yaptıranı da şiddetle kınıyoruz" dedi.


Tepkiler üzerine kaymakamlık, saat 16.00 sıralarında Başkan Çalık'ın posterini kaldırttı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS