İngiliz turistten ''kaçırıldım" iddiası

İngiliz turistten ''kaçırıldım" iddiası

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, tatil yapan İtalyan uyruklu İngiliz vatandaşı 25 yaşındaki G.D.P., kaçılılıp, ormanlık alana bırakıldığını ileri sürdü. Polise, ifade veren turist genç, hiçbir şeyinin çalınmadığını, hiçbir saldırıya da uğramadığını belirtip, şikayetçi olmadı.

Marmaris'e geçen 6 Haziran'da tatile gelen G.D.P., Siteler Mevkisi'ndeki bir otele yerleşti. Ertesi gün saat 09.00 sıralarında otelde kahvaltı sırasında bayılan G.D.P., otel görevlilerinin haber vermesi üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından G.D.P., pazartesi günü otel görevlileriyle birlikte İngiltere'nin Marmaris Fahri Konsolosluğu'na götürüldü. G.D.P., buradaki yetkililere iddiaya göre 2'si Türk 3 kişi tarafından kaçırılıp, ormanlık alana götürüldüğünü anlattı. G.D.P. bu ifade üzerine fahri konsolosluk görevlileri tarafından, bir rehber ile Çarşı Polis Merkezi'ne götürüldü.


Buradaki ifadesinde G.D.P., yaşadıklarını hatırlamakta zorluk çektiğini belirtip, "Hatırladığım tek şey tatile geldiğimin aynı gün akşamı Barlar Sokağı'na eğlenmeye gittiğim ve çıkış'ta 2'si Türk 3 kişi tarafından takip edildiğimi farkedip, kaçmam. Uyandığımda ormanlık alanda kendimi buldum. Üzerimde bulunan hiçbir eşyam çalınmamıştı. Cinsel bir saldırıya da uğramadım. Bazı yerlerimde hafif yaralanmalar vardı" diyerek, şikayetçi olmadı. İfadesini aldıktan sonra G.D.P., oteline döndü. Polis, G.D.P.'nin iddialarıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. G.D.P.'nin tatiline kaldığı yerden devam edip, 13 Haziran'da ülkesine döneceği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS