İnşaatı kendileri tamamladılar, şimdi de kızıp yıktırdılar

İnşaatı kendileri tamamladılar, şimdi de kızıp yıktırdılar

Kocaeli Darıca'da 16 yıl önce inşa edilen bir binadaki daire sahiplerinin başına gelenler yılan hikayesine döndü. Müteahhit ekonomik zorluğa düşüp de binayı yarım bırakıp gidince, daire sahipleri inşaatı kendi imkanlarıyla tamamladı. Bu kez de binanın inşa edildiği arsanın sahibi mahkemeden tahliye kararı aldı. Daire ve dükkan sahipleri de belediyeye başvurarak tapusuz ve kaçak olduğunu beyan ettikleri binalarını yıktırdı.

Darıca İstasyon Caddesi'nde 16 yıl önce arsa sahibi hissedarlarından Yasemin Çağlayan Yıldız tarafından müteahhit H.Ç.'ye verilen arsa üzerine 16 daire ve 5 dükkanın bulunacağı binanın yapılmasına başlandı.


Müteahhit, 16 daire ve 5 dükkandan 10'unu satarken, ekonomik nedenlerle inşaatı bitirmeden yarıda bıraktı. Müteahhit ve toprak sahibi, birbirlerinden davacı oldu. Daire ve dükkanları satın alanlar ise kendi imkanlarıyla satın aldıkları daire ve dükkanları tamamlayarak ev ve iş yerlerine yerleşti.


Bodrum'daki gece kulübünde işkenceyle senet imzalatan 5 kişi yakalandı


Arsa hissedarı Yasemin Çağlayan Yıldız, müteahhidin kaçmasının ardından daire ve dükkan sahipleri hakkında tahliye davası açtı. Yaklaşık 3 yıldan bu yana devam eden davanın ardından tapuları olmadığı için mahkeme, daire ve dükkan sahiplerini haksız buldu. Daire ve dükkan sahipleri bu duruma kızınca belediyeye başvurup kendilerinin de içinde oturduğu bina hakkında yıkım kararı çıkarttı.


Sahte 'emekli albay' fuhuştan tutuklandı


Bu sabah, polis ve zabıta nezaretinde binaya gelen 2 iş makinesi 6 katlı binanın yıkımına başladı. Boşaltılmamış bir dükkan ise dakikalar içerisinde boşaltıldı.


Yasemin Çağlayan Yıldız, yıkımın yasal olmadığını belirterek, "Askıda bulunan yeni imar planına göre hiçbir kusurumuz yok. Bu yanlış bir tutum. Biz hakkımızı sonuna kadar arayacağız" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS