İran'ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

İran'ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

İran'ın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, İran resmi makamlarına bağlı bazı basın organlarındaki haberlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan ifadelere yer verilmesinin şiddetle kınandığı belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı. 


İran resmi makamlarına bağlı bazı basın organlarında yayımlanan haberlerde, Cumhurbaşkanı'nın Suudi Arabistan'a gerçekleştirdikleri ziyaret ile sözkonusu ziyaretten sonra bu ülkede infaz edilen idam cezaları arasında bağ kurulduğu belirtildi. 


"İran Büyükelçisi'ne, doğrudan Cumhurbaşkanımızı itham eden ifadelerde bulunulmasını  şiddetle kınadığımız ve  komşu İran halkında sayın Cumhurbaşkanımız aleyhinde bir kanaat oluşturmayı hedefleyen bu tür yayınlara derhal son verilmesini istediğimiz  bildirildi" denildi. 


Büyükelçi'ye ayrıca,  "Yabancı diplomatik misyonların dokunulmazlığının ev sahibi ülkenin sorumluluk ve güvencesi altında olduğu, bu nedenle Tahran'daki ve Meşhed'deki Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu'na yönelik saldırıların hiçbir şekilde kabul ve izah edilemeyeceği vurgulandı."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS