İsim kavgası 16 yıllık evliliği dağıttı

İsim kavgası 16 yıllık evliliği dağıttı

Üç çocuk sahibi karı-koca, 4'üncü çocukları kız olunca isim kavgasına tutuştu. Baba kızına, anneannesinin adı olan ''Cemaliye''yi vermek istedi, anne ve 3 oğlu ise kimliğe ''Merve'' yazdırdı.

Habertürk'ten Hayati Arıgan'ın haberine göre, İstanbul Aile Mahkemesi, geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir boşanma davasına sahne oldu. Ancak mahkeme 'isim kavgası'nın 16 yıllık yuvayı dağıtmasına izin vermedi. Komedi filmlerini aratmayan olay, dava dosyasına göre şöyle gelişti: 3 erkek çocuk sahibi Mustafa-Fatma Y. çifti bir süre önce 4'üncü çocuklarını kucaklarına aldı. Yıllar sonra kız çocuk sahibi olan Mustafa Y., çocuğa anneannesinin ismi 'Cemaliye'yi vermek istedi. Ancak buna karşı çıkan Fatma Y. 3 oğluyla ortak karar alarak kızına 'Merve' adını koydu. Çift arasında isim nedeniyle çıkan tartışma büyüdü ve mahkeme koridorlarına kadar uzandı.

''Bitirin bu evliliği''

Bu süreçte evi terk eden Mustafa Y., "şiddetli geçimsizlik" nedeniyle Fatma Y.'ye açtığı boşanma davasının dilekçesinde şunları söyledi: "Küçük kızı- mız doğduktan sonra eşimle aramızda duygu ve düşünce birliği sağlanamamış, karşılıklı sevgi ve saygı azalarak yok olma noktasına gelmiştir. Evlilik çekilmez bir hal aldı. Devamı hiçbir hukuki ve sosyal fayda getirmeyecek. Birliktelik fiilen bitti."

''Çocuklarım da istedi''

Fatma Y. ise eşinin açtığı boşanma davasına karşı çıkarak evliliğini devam ettirmek istedi- ğini söyledi. Eşinin kumar oynayıp içki içtiğini belirten Fatma Y., çocuklarını sürekli dövdü- ğünü ileri sürdü. Kızlarının adını 'Cemaliye' koymak isteyen eşine karşı çıkan Fatma Y. "Çocuklarım kardeşlerinin isminin Merve olmasını istedi" dedi.

''Baba olarak hakkım''

Eşinin iddialarını reddeden Mustafa Y. ise "Aile reisi olarak sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Çocuğumun ismini 'Cemaliye' koymak istediğim doğrudur. Babası olarak bu benim hakkım. Bu nedenle eşimle tartıştık. Evden ayrıldım" diye konuştu.

Boşanma davasını reddeden mahkeme ayrıca Mustafa Y.'nin, davayı açmasından itibaren eşine aylık 200 TL tedbir nafakası ödemesine karar verdi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS