hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İŞKUR DSİ işçi alımı başvuru sonuçları bekleniyor! DSİ personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

  İŞKUR DSİ işçi alımı başvuru sonuçları bekleniyor DSİ personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  DSİ İŞKUR üzerinden operatör, şoför, usta, kompresör operatörü gibi 17 farklı kadroya alım yapacak. DSİ işçi alımı başvuruları 24- 28 Ekim'de alınmıştı. Başvuruların alınmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, DSİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konuyla ilgili detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), İŞKUR üzerinden personel alımı için ekim ayında başvuruları aldı. e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilen DSİ işçi alımı başvurularının ne zaman erişime açılacağı adaylar tarafından araştırılıyor. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından merakla beklenen duyuru yayınlandı.

  DSİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruya göre;

  Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar 07/11/2022 tarihinde noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve saati ile ilgili bilgiler alımı yapacak olan Bölge Müdürlüğünün internet sitesinden duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı bildirim (tebligat) yapılmayacaktır.

  İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evrak ile Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi ilgili Bölge Müdürlüklerinin internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları, ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece iptal edilebilecektir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DİSİ İŞÇİ ALIMI KADRO DAĞILIMI

  Operatör 17

  Şoför (Ağır vasıta)

  5 Bakımcı Yağcı

  9 Ambar İşçisi

  Usta 59

  Akaryakıtçı 1

  Sondaj işçisi 39

  Kompresör Operatörü 19

  Vinç operatörü 1

  Laborant 1

  Laborant Yardımcısı 2

  Topoğraf 1

  Hidrolog 2

  Aşçı Yardımcısı

  Teknisyen 3 Bekçi 1

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow