Son Dakika

2020 Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınıyor

A A

26.03.2020 - 10:34 Son Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınmaya başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nn verdiği müjdeli haber sonrası Bakanlığa temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olmak üzere 14 bin işçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları nasıl yapılır?

2020 Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınıyor

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınıyor. Bakanlığa toplamda 32 bin personel alınacak bu personellerden 18 bini sağlık personeli 14 bini ise işçi olacak. Peki, başvurular nasıl yapılacak, hangi alanlarda işçi alımı olacak?

İŞÇİ ALIMI BRANŞ DAĞILIMI

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI İŞKUR’DA!

Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR kaydı olan kişilerin başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekleri işçi alımlarında kaydı olmayan kişiler kurumun internet adresi üzerinden kayıtlarını yapabilecekler.

İŞKUR kaydı olan kişiler iş ilanları sayfasına giderek buradan çalışmak istediği il veya ilçe seçeneklerini işaretledikten sonra İşyeri Unvanı kısmına “Sağlık Bakanlığı” yazabilir ve “Ara” butonuna tıklayabilir.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI İŞKUR BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Bu aramanın ardından Sağlık Bakanlığı’na ait ilanlar ortaya çıkacak. Bu ilanlardan uygun olanlar seçilip başvuru işlemleri tamamlanabilir.