İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman sahilden 5 kilometre yürüyerek taksiye binmiş

İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman sahilden 5 kilometre yürüyerek taksiye binmiş

Aydın Söke ilçesi'nde geçen 1 Şubat'ta yakalanan Özdemir Sabancı suikastının sanığı, DHKP-C terör örgütü üyesi İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye adım attığı bölgedeki ilk görüntüleri ortaya çıktı.

Söke Otogarı'nda, geçen 1 Aralık sabahı yakalanan ve Aydın polisindeki işlemlerinin ardından gönderildikleri İstanbul'da tutuklanan İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Yunanistan'dan Türkiye'ye giriş yaptığı bölge ve hareket noktalarıyla ilgili bilgiler kesinleşmeye başladı.


Emniyette ve mahkemede susma hakkını kullanan Akkol ve Adıyaman'ın, yakalanana kadar neler yaptıklarının tespiti için Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ile Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polislerden özel bir ekip oluşturuldu. Bölgedeki kamera kayıtları tek tek incelendi.


Polis yazlık sitelere gidip bekçiler, inşaat işçileri, esnaf, çiftçilerle görüştü. Özel ekipler, bir balıkçının polislere sabah saatlerinde elinde gitar bulunan biri erkek iki kişiyi mültecilerin geçiş noktalarından olan Fener Koyu'ndan araziye doğru yürürken gördüklerini söylemesi üzerine bu bölgede yoğunlaşıldı. Çalışmalar sırasında bir yazlık sitenin kamerasından elde edilen görüntüler de balıkçının anlattıklarını doğruladı. Güvenlik kamerası görüntülerinden Akkol ve Adıyaman'ın arazide yaklaşık 5 kilometre yürüyerek saat 07.15 sıralarında Koca Mustafa Caddesi'ne çıktıkları belirlendi. Akkol ve Adıyaman'ın 1.5 saat sonrada Adnan Menderes Bulvarı'ndaki bir marketin önünden taksiye binerek Söke'ye gittikleri ortaya çıktı.


Emniyet güçleri, aynı gün saat 02.00 sıralarında sürat teknesiyle koya geldikleri tahmin edilen Akkol ve Adıyaman'ın, burada bir süre dinlendikten sonra yola çıkmak için yürüyüşe geçtikleri üzerinde durulduğunu bildirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS