hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... İstanbul 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

  Son dakika... İstanbul 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları
  expand

  Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için bir kez daha sandık başına gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarıştığı bu turda, Türkiye'nin mega kenti İstanbul'da verilen oylar seçim sonuçlarında önemli etkiye sahip olacak. İşte İstanbul 28 Mayıs oy oranları ve seçim sonuçları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1. tur seçim sonuçlarına göre; Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.52, Kemal Kılıçdaroğlu 44.88, Sinan Oğan 5.17, Muharrem İnce ise 0.43 oranında oy almıştı. Ancak Cumhurbaşkanı adaylardan birinin yüzde 50 ve üzeri oy almaması sonucunda seçim ikinci tura kaldı. 28 Mayıs 2. tur İstanbul oy oranları ve seçim sonuçları anlık güncellenen harita bilgileriyle cnnturk.com'da olacak. 

  İstanbul seçim sonuçları için TIKLAYINIZ

  OYLAR İLÇE SEÇİM KURULU'NA TAŞINIYOR

  2. tur seçimi oy sayım işlemleri çoğu okulda tamamlandı. Beylikdüzü'nde Dr. Ayla Savaş Ortaokulu'nda oy torbaları alkışlarla taşındı. Maltepe, Üsküdar ve Esenler'de kullanılan oylar polis kontrolünde İlçe Seçim Kurulları'na taşınıyor.

  Son dakika... İstanbul 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

  Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde oy kullanımı saat 17.00 itibariyle sona erdi. Oy sayımlarının da tamamlanmasının ardından oy torbaları görevliler tarafından İlçe Seçim kurullarına taşınmaya başladı. Beylikdüzü'nde Dr. Ayla Savaş Ortaokulu'nda oy torbaları alkışlarla servis aracına konuldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Maltepe'deki okullarda kullanılan oylar ise, oy kullanma işleminin bittiği saat 17.00'den itibaren sayılmaya başlandı. Sayılan oylar çuvallara konularak sandık başkanları tarafından polis kontrolünde Maltepe İlçe Seçim Kurulu Müzahir Sille Spor Salonu'na getiriliyor.

  oySon dakika... İstanbul 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

  Üsküdar'da da sayılan oylar, polis kontrolünde İlçe Seçim Kurulu'na getirilmeye başladı. Sayılan oylar çuvallara konularak sandık başkanları tarafından polis kontrolünde İlçe Seçim Kurullarına getirildi. Üsküdar'da kullanılan oylar, Üsküdar İlçe Seçim Kurulu'nun Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin spor salonuna ulaştırıldı. Yüksek Seçim Kurulu yetkilileri tarafından kontrol edilen oy torbaları tekrar mühürlenerek kapatılıyor.

  Esenler'de de kullanılan oylar, polis kontrolünde İlçe Seçim Kurullarına getiriliyor. Esenler'de sayılan oylar saat 18.30 sıralarında Hakkı Başar Spor Tesisi'ne getirildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow