Kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı: İstanbul hava durumu 17 Ocak

Kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı: İstanbul hava durumu 17 Ocak

İstanbul hava durumu, bugün hava nasıl sorusunun cevabı 'kuvvetli rüzgar' oldu, İstanbul'a dair Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 3 gün önceden uyarıda bulunmuştu. Öğrenciler 15 tatile girerken, İstanbul'da Cuma günü ve hafta sonu hava nasıl olacak? Beş günlük tahmin değerlerinde en yüksek sıcaklık 15 derece olurken, en düşük sıcaklık 4 derece. Yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgar kendisini hissettirmesi bekleniliyor. İşte Meteoroli'den beş günlük sıcaklık değerleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava tahmin raporunu paylaştı. 3 gün önceden yapılan uyarıda Çarşamba günü kuvvetli rüzgardan ötürü sabah saatlerinde İDO'da bazı seferler iptal edildi.


Sabah saatlerinde İDO, rüzgar ve fırtınadan ötürü bazı seferlerini iptal etti. İDO'nun iptal ettiği seferler: 17-01-2018 07:45 Bandirma - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü, 17-01-2018 07:50 Kadikoy-Yenikapi-Bursa Deniz Otobüsü, 17-01-2018 08:30 Bursa-Armutlu-Armutlutk-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü


HANGİ SEFERLER İPTAL EDİLDİ


Kar yağışından önce rüzgar geliyor; Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklık değerlerini paylaştı. Yarın rüzgar saatte 40 km hızda eserken, gökyüzü çok bulutlu. İkinci soğuk hava kütlesi ne zaman gelecek sorusunun cevabı net değil. 5 günlük sıcaklık değerlere bakıldığında ‘kar yağışı’ görülmüyor. Perşembe gününden Pazara kadar hava nasıl olacak?


İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU


17 Ocak Çarşamba: Gökyüzü kapalı, yağmur beklenmiyor. En yüksek sıcaklık 15 derece, en düşük sıcaklık 9 derece olması tahmin ediliyor. Nem oranı yüzde 86-68 arası. Rüzgar saatte 40 km hızda esmesi bekleniliyor.


18 Ocak Perşembe: Gökyüzü kapalı, yağmur bekleniliyor. Sıcaklık en yüksek 5 derece, en düşük 4 derece. Perşembe günü sıcaklıklarda ani düşüş gözüküyor. Uzmanlar, dışarıya çıkacak olan vatandaşlar için uyarıda bulundu. Nem oranında artış gözüküyor: Yüzde 95-57 arası. Rüzgar saatte 41 km hızda esmesi tahmin ediliyor.19 Ocak Cuma: Yağmur etkisini kaybediyor, gökyüzü bulutlu ve güneşli. Sıcaklarla ani yükseliş dikkat çekiyor. En yüksek sıcaklık 12 derece, en düşük sıcaklık 3 derece. Nem oranı yüzde 65-49 arası. Rüzgar saatte 30 km hızda esmesi bekleniliyor.


20 Ocak Cumartesi: Gökyüzü açık ve güneşli. En yüksek sıcaklık 14 derece, en düşük sıcaklık 9 derece. Nem oranı yüzde 71-60 arası. Rüzgar saatte 34 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


21 Ocak Pazar: İstanbul’da çok bulutlu hava hakim olacak hafta sonu. En yüksek sıcaklık 15 derece, en düşük sıcaklık 10 derece. Nem oranı yüzde 80-65 arası. Rüzgar saatte 32 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


KAR YAĞIŞI OLMAMASI SEBEBİ: ISI ADASI


Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Köse, İstanbul’a neden kar yağmadığını açıkladı. Köse, İstanbul’da sıcaklıklardan ötürü kar yağışlarının gerçekleşmediğini, yüksek bölgelerde (Çatalca) kar yağışının etkili olduğunu açıkladı.


BU HAFTA KAR YOK


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürü Ahmet Kocaman “Bu hafta kar yok. Rüzgarın güneye dönmesiyle havalar biraz ısınırken aralıklı yağmur görülecek. Ocak ayının mevsim normali 10 derece sıcaklıktır. Mevsim normallerinin altında olan sıcaklıklar bu hafta artacak. Hava yarından itibaren ısınmaya başlayacak” açıklamalarında bulundu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS