İstanbul Adalet Sarayı'nda savcıların görev yeri değiştirildi

İstanbul Adalet Sarayı'nda savcıların görev yeri değiştirildi

İstanbul Adalet Sarayı'nda görevli 173 Cumhuriyet Savcısı'ndan bazılarının görev yerleri değişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun imzasının bulunduğu 49 sayfalık yazıda, "Görülen lüzum üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ait iş bölümü değiştirilmiştir" denildi. Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'ndan sorumlu Başsavcıvekili Orhan Kapıcı'nın yerine Başsavcıvekili İrfan Fidan getirildi. "Dink cinayetinde Kamu Görevlilerinin ihmaline" ilişkin 26 sanık hakkında dava açan Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü'nün de görev yeri değiştirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, 2016 yılı iş bölümü ve çalışma talimatını bugün yayımladı. Salihoğlu'nun imzasının bulunduğu 49 sayfalık yazıda, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 11 Ocak 2016 tarihli iş bölümü değişikliği ilişikte gönderilmiştir. Bilgi ve gereği rica olunur. Hadi Salihoğlu" ifadeleri yer aldı.


Ayrıca Hadi Salioğlu imzalı yazıda "Görülen lüzum üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ait iş bölümü değiştirilmiştir" ifadelerine yer verildi.  


Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili Orhan Kapıcı, Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda sorumlu olarak görevlendirildi.


Öte yandan Orhan Kapıcı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salioğlu'nun yokluğunda vekalet başsavcılık görevini yürütecek. Orhan Kapıcı'nın yerine ise Kaçakçılık Bürosu'ndan sorumlu Başsavcıvekili İrfan Fidan getirildi.


İrfan Fidan, Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmaya bakmış, Fethullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 122 şüpheli hakkında 10 bin 529 sayfalık iddianameyi hazırlamıştı.


Doğan Grubu'ndan Demirtaş'ın sözlerine yalanlama


Fidan, MİT'e ait TIRların durdurulması ve tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili de soruşturmayı yürütüyor.


Dink Savcısı Gökalp Kökçü


"Dink cinayetinde Kamu Görevlilerinin ihmaline" ilişkin 26 sanık hakkında dava açan Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü'nün de görev yeri değiştirildi. Kökçü, 'Genel Hazırlık Soruşturma Bürosu'nda görevlendirildi.


Kökçü, Balyoz Davası'nda kumpas iddialarını ve Dink Cinayetinde Kamu görevlilerinin ihmaline ilişkin ayrılan Jandarma görevlilerine ilişkin soruşturmayı yürütüyordu.


Yasa dışı dinleme soruşturmasını yürüten ve eski İstihbarat Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında olduğu 23'ü tutuklu 143 şüpheliye dava açan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Okan Özsoy ise Kaçakçılık, Narkotik ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevlendirildi.


Basın Bürosu'na 3'üncü savcı görevlendirildi


Öte yandan Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Savcılar Umut Tepe ve Emin Aydinç'in yanı sıra Savcı Metin Küçükerden görevlendirildi. Bundan sonra bu büroda 3 savcı görev yapacak.


Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ekrem Aydıner de Özel Soruşturma Bürosu'nda görevlendirildi. Savcı Aydıner, 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı vermişti. İşadamı Rıza Sarraf'ın "takip ediliyorum" şeklindeki suç duyurusu üzerine soruşturma başlatan Savcı Ekrem Aydıner, Rıza Sarraf'ın ifadesine başvurmuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS