İstanbul beş günlük hava tahmin durumu verileri: İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji’den resmi açıklama

İstanbul beş günlük hava tahmin durumu verileri: İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji’den resmi açıklama

İstanbul beş günlük hava tahmin durumu verileri, Meteoroloji’nin resmi web sitesinde yayınlandı. İstanbul’da sıcaklıklar düşmeye devam ederken, Çarşamba günü ‘hafif kar yağışı’ gözlemlendi. En yüksek sıcaklık 5 günlük tahmin verilerinde 9 derece, en düşük sıcaklık 1 derece. Rüzgar, 24 Ocak’ta etkisini göstermesi tahmin ediliyor. İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusunun cevabını Meteoroloji Genel Müdürlüğü verdi.

24 Ocak ila 28 Ocak arası hava nasıl olacak? Sıcaklık değerlerini Meteoroloji açıklarken, 5 günlük hava değerlendirmesinde gökyüzü çok bulutlu olması tahmin ediliyor. Sıcaklıklarda Cuma gününden sonra 3 ila 4 derece artış gözlemlendi. Yarın (Çarşamba günü) hava, kapalı; hafif kar yağışı bekleniliyor. Kurum tarafından açıklanan beş günlük sıcaklık verileri…


24 OCAK ÇARŞAMBA


İstanbul’da gökyüzü kapalı, hafif kar yağışı gözüküyor. En yüksek sıcaklık 4 derece, en düşük sıcaklık 2 derece. Nem oranı yüzde 56 ila 80 arasında. Rüzgar saatte 37 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


25 OCAK PERŞEMBE


İstanbul’da Perşembe günü gökyüzü kapalı, kar yağışı ve yağmur beklenmiyor. En yüksek sıcaklık 5 derece, en düşük sıcaklık 2 derece Nem oranı yüzde 49 ila 61 arasında. Rüzgar, Perşembe günü saatte 23 km hızda esmesi bekleniliyor.26 OCAK CUMA


Cuma günü gökyüzü kapalı, sıcaklıklarda hafif düşüş var. En yüksek sıcaklık 5 derece, en düşük sıcaklık 1 derece. Nem oranı yüzde 59 ila 78 arasında. Rüzgar saatte 20 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


27 OCAK CUMARTESİ


Hafta sonu kapalı hava etkisini göstermeye devam ederken, sıcaklık yükseliyor: En yüksek sıcaklık 8 derece, en düşük sıcaklık 4 derece. Nem oranı yüzde 66 ila 78 arasında. Rüzgar saatte 17 km hızda esmesi bekleniliyor.


28 OCAK PAZAR


Pazar günü sıcaklık yükselmeye devam ediyor. En yüksek sıcaklık 9, en düşük sıcaklık 5 derece. Nem oranı yüzde 71 ila 87 arasında. Rüzgar saatte 21 km hızda esmesi tahmin ediliyor.


İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI? METEOROLOJİ RESMİ AÇIKLAMAYI YAPTIİstanbul’da kar hayali başka bahara kaldı. Ha yağdı ha yağacak derken, beklentiler bir kez daha boşa çıktı. Mega kentte yakın vadede yine kar yok! Açıklamayı Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptı, verilere göre Cuma gününe kadar hava soğuk olacak. Termometreler gündüz 4 ila 5 derece, 1 ila 2 derece arasında olacak. Yağmur’da ara ara devam etmesine rağmen, sağanak yağış gözükmüyor. Cuma gününde sonra yağışlar kesilecek, sıcaklık yükselişe geçecek. Ancak havanın mevsim normalde olacak. Kış güneşi ısıtacak olsa da, Türkiye’deki yalancı bahar değil! Sadece İstanbul’da böyle değil, Kıyı Ege ve Akdeniz’de de durum böyle. Ancak yurdun geri kalanında soğuk hava ve kar yağışı etkisi devam edecek. Meteoroloji uzmanları, İç Anadolu’da yaşanacak buzlanma ve don konusunda vatandaşları uyardı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS