İstanbul cuma namazı bugün saat kaçta? (Cuma namazı saati 24 Mayıs)

İstanbul cuma namazı bugün saat kaçta? (Cuma namazı saati 24 Mayıs)

Cuma namazı saati bugün il genelinde ibadet görevini yerine getirecek kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. 24 Mayıs 2019 Cuma günü namaz vakitleri içerisinde yer alan öğlen namazı saatinde camilere akın edecek milyonlarca Müslüman Cuma namazına katılacak. Peki, İstanbul’da bugün cuma namazı saat kaçta kılınacak?

İstanbul cuma namazı saati 24 Mayıs günü bölgede ibadet görevini yerine getirecek kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı namaz vakitleri esas alınarak hazırlanan CNN TÜRK’ün ezan saatleri sayfasında namazın saat kaçta kılınacağı bilgisi okuyucularla paylaşılmaya devam ediyor.


Buna göre bugün İstanbul’da öğle ezanı saat 13:06’da okunacak.


Diğer iller için sorgulama yapmak isteyen kişilerse İstanbul yerine diğer illeri seçerek o ile ait olan namaz vakitlerini öğrenebilirler.


CUMA NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


CUMA NAMAZI KAÇ REKATTIR?


Diyanet’in rekatla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).


İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS